Hakkımda

Psikoloji lisans eğitimimi 2012 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nde tamamladım. Lisans eğitimim sırasında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yetişkin psikiyatrisi, çocuk psikiyatrisi ve çocuk nörolojisi birimlerinde staj yaptım. 2011 yılında Erasmus değişim öğrencisi olarak University of Kent, İngiltere’de eğitim gördüm. Eğitimim sırasında Prof. Dr. Richard Crisp ile birlikte sosyal psikoloji alanında çalışmalarda görev aldım. 2012 yılında Doç.Dr. Feyza Çorapçı’nın Boğaziçi Üniversitesi’nde okul öncesi çocuklar ve anneleriyle ilgili yürüttüğü araştırmada anne-çocuk etkileşimi, çocukların duygu düzenlemeleri üzerine gözlem yaptım, annelerle görüşmeler gerçekleştirdim.

2012 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji (Çocuk-Ergen Alt Dalı) yüksek lisans programına başladım. Yüksek lisans eğitimim sırasında ‘Çocuklarda Duygusal Değerlendirme Yöntemleri’, ‘Çocuklarda Bilişsel Değerlendirme Yöntemleri’, ‘Çocuk ve Ergen Psikopatolojisi’, ‘Çocuk Merkezli Oyun Terapisi’, ‘Ergen Terapisi’, ‘Aile Terapisine Giriş’ konularında dersler aldım. Çocuk, ergen ve ailelerle çalışma konusunda uzmanlaştım. Yüksek lisans eğitimini 2015 yılında ‘Annelerin Okul Öncesi Dönemdeki Çocukları için Gelişimsel Beklentileri: Eğitim Seviyesine göre bir Karşılaştırma’ isimli tezimle tamamladım.

Yüksek lisans eğitimi dışında, ‘Çocuklarla Bilişsel Davranışçı Terapi’, ‘Çocuklarla Bilişsel Davranışçı Oyun Terapisi’, ‘Dikkat ve Öğrenme Sorunlarına Müdahale Programı’, ‘SOBECE Sosyal Beceri Çocuk Eğitimi’, ‘Çocuk ve Ergenlerle Sanat Terapisi’, ‘Theraplay ve Marschak Etkileşim Methodu’, ‘EMDR Göz Hareketleri ile Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme I.Düzey Eğitimi’  eğitimlerini tamamlayarak, çocuk ve ergenlerle çalışma konusunda uzmanlığımı geliştirdim.

Her çocuğun duygusal ve bilişsel olarak gelişime ve ilerlemeye açık olduğuna inanıyorum. Yeterli destek ve yönlendirme sağlandığında, her çocuk sağlıklı bir ruhsal dünya ile büyüyebilir. Ruhsal olarak sağlıklı birer yetişkin olabilir ve kendini gerçekleştirebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir